Spotkania z Technologią: Nowoczesne Spojrzenie na Efektywność, Skalowalność i Bezpieczeństwo Danych w Erze Cyfrowej 

Współczesny biznes jest przesycony danymi. Czy zdarzyło Ci się dociekać, jak przekształcić ten gąszcz danych w wiedzę, która potrzebna jest do podejmowania skutecznych decyzji? Odpowiedź leży w koncepcji Business Value Dashboard (BVD).

Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań z technologią, które mają na celu zgłębienie najważniejszych tematów związanych z optymalizacją procesów, automatyzacją, monitorowaniem IT oraz rewolucyjnymi zmianami w zarządzaniu zasobami. 

W dzisiejszym świecie, w którym technologia ewoluuje w zawrotnym tempie, konieczność zrozumienia, adaptacji i wykorzystania nowoczesnych rozwiązań staje się kluczowa dla każdego przedsiębiorstwa. Dlatego też zapraszamy Was do udziału w cyklu spotkań z technologią, które mają na celu zgłębienie najważniejszych tematów związanych z optymalizacją procesów, automatyzacją, monitorowaniem IT oraz rewolucyjnymi zmianami w zarządzaniu zasobami. 

Zarządzanie ryzykiem w erze cyfrowej

Jednym z kluczowych aspektów, który zostanie podjęty podczas naszych spotkań, jest zarządzanie ryzykiem w epoce cyfrowej. Wraz z postępem technologii, pojawiają się nowe wyzwania związane z bezpieczeństwem informacji. Dowiemy się, jak nowoczesne architektury wpływają na efektywność i skalowalność, co jest kluczowe dla utrzymania konkurencyjności w dzisiejszym rynku.

Efektywność operacyjna w strategii IT

Efektywność operacyjna w strategii IT stanowi fundament naszego podejścia do optymalizacji procesów. Zastanowimy się, jakie są najlepsze praktyki w obszarze bezpieczeństwa informacji i jak kształtują nasze działania w zakresie ochrony danych. Kluczowe pytania obejmują również monitorowanie i analizę danych oraz zbieranie danych z różnych źródeł.

Przetwarzanie dużych ilości danych i bazy timeseries

W kontekście przetwarzania dużych ilości danych (szyna danych) oraz korzystania z baz timeseries, omówimy, jak efektywnie zbierać i przetwarzać informacje. Dowiemy się, dlaczego kolejki i bazy danych oparte na szeregach czasowych są kluczowe dla wydajności, skalowalności i obsługi danych w czasie rzeczywistym.
 

Integracja i prezentacja danych 

Kolejnym ważnym obszarem jest integracja i prezentacja danych. Poznamy metody łączenia danych z różnych źródeł oraz sposób prezentacji ich w spójny i zrozumiały sposób, wykorzystując relacje, grafy, topologię czy Continuous Integration. 

Rola czasu rzeczywistego w monitorowaniu danych 

Na koniec, skupimy się na roli czasu rzeczywistego w monitorowaniu danych. Zrozumiemy znaczenie monitorowania w różnych scenariuszach, takich jak zarządzanie infrastrukturą, wykrywanie anomalii czy reagowanie na zdarzenia w czasie rzeczywistym.

Zachęcamy do aktywnego udziału, zadawania pytań i dzielenia się spostrzeżeniami. Niech te spotkania staną się dla nas wszystkich platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji. Razem pogłębimy naszą wiedzę i dostosujemy się do dynamicznie zmieniającego się świata technologii.

Zobacz pierwszy odcinek spotkań z technologią!

Total
0
Shares
Prev
Service Level Management – podnieś wyniki organizacji dzięki sprawnemu zarządzaniu poziomem usług! 

Service Level Management – podnieś wyniki organizacji dzięki sprawnemu zarządzaniu poziomem usług! 

Współczesny biznes jest przesycony danymi